AYANCIK MESLEK YÜKSEKOKULU
   
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ,,
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

DENDROMETRİ VE ORMAN ÜRÜNLERİ STANDARDİZASYONUNDA UYGULAMALI EĞİTİM

Orman Muhafaza Memuru adayı öğrencilerimiz Dendrometri ve Orman Ürünleri  Standardizasyonu dersleri kapsamında Ayancık ormanlarında uygulama yaptı.

İlk olarak Ayancık Meslek Yüksekokulu Müdürü ve bölüm hocamız Sayın Öğr.Gör.Recep AYKAN ile dersin hocası Sayın Öğr.Gör. Hasan AKSOY tarafından Ayancık Orman İşletme Müdürlüğü, Yenice Orman İşletme şefliği sınırlarında Lif-Yonga ve Kağıtlık Ster odun ölçümlerinin nasıl olduğu uygulamalı olarak gösterildi.

 

Daha Sonra dersler kapsamında Ayancık Orman İşletme Müdürlüğü, Yenice Orman İşletme şefliği sınırlarında Yenice Orman İşletme Şefi Sayın Cihan TAHMAZ ve ekibi tarafından karşılanarak Ormancılık Bölümü öğrencilerimize Bölüm hocası Öğr.Gör. Hasan AKSOY tarafından teknik bilgiler verilerek, İşletme şefi tarafından uygulamada; Bir ağacın bulunduğu yerden kesilip, sürütülerek en yakın istif yerine çekilmesi ve burada gerekli TS. Orman Ürünleri standartları doğrultusunda en yüksek kalite ve miktarda endüstriyel odun elde edilecek şekilde ölçülmesi, boylanması, işaretlenmesi ve işaretlenen yerlerden boylara bölünmesi uygulamalı bir şekilde gösterilmiştir.

 

 

 

 

 

Bunun yanı sıra boylana ve mesahası yapılan orman ürünleri orman deposuna ve özel işletmelere nakledilmek üzere kamyonlara yüklenmesi, ardından nakil sırasında gerekli olan Nakliye Tezkeresi ve Sevk Pusulası evraklarının nasıl düzenleneceği İşletme Şefi tarafından uygulamalı olarak gösterildi.

 

Daha sonra orman depolarına sevk edilen orman ürünlerinin depolarda sınıflara ayrılması, istiflerinin yapılması ve künyelerinin yazılarak ihaleye hazır duruma getirilmesinin; Orman Ürünleri Standardizasyonu dersi kapsamında uygulamalı olarak nasıl yapıldığı görmek ve uygulamasını yapmak üzere, Ayancık Orman İşletme Müdürlüğü, Yeni Konak Orman deposuna geçildi.

Burada öğrencilerimize bölüm hocaları Öğr.Gör. Recep AYKAN ve Öğr.Gör. Hasan AKSOY tarafından Orman Ürünleri Standardizasyonu hakkında teorik bilgiler aktarıldıktan sonra, Ayancık Orman İşletme Müdürü Sayın Hakan YASLIKAYA ve depo Şefi Sayın Turan KIYAKLI tarafından Orman Depolarındaki iş ve işleyiş hakkında genel bilgiler verilerek uygulamalı olarak gösterildi.

 

 


Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
Kalite Yönetim Birimi
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Basında Üniversitemiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Mezunlar Koordinatörlüğü
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016