AYANCIK MESLEK YÜKSEKOKULU
   
TR
EN
DUYURULAR
ETKİNLİKLER
LojistikBiz Kimiz?

Sinop Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon A.B.D. Lojistik Programı 2012-2013 öğretim  yılında kurulmuş olup, alanında uzman, sektör tecrübesine sahip 4 akademisyen hocasıyla örgün ve gece öğrenimi ile öğretim hayatına devam etmektedir.

2017 -2018 öğretim yılı rakamlarına göre toplamda 196 öğrencisi bulunan program her geçen gün öğrenci sayısını arttırmaktadır.

Okul bitince Ben Nerede İş Bulurum

Mezunlar, özel sektör ve kamu sektöründe faaliyet gösteren tüm işletmelerin, planlama ve ürün tasarımı, pazarlama, üretim planlama, malzeme yönetimi, envanter yönetimi, depolama, dağıtım, taşımacılık, sigorta, gümrük hizmetleri, satın alma, müşteri hizmetleri, dış ticaret ve satış departmanlarında ayrıca lojistik işletmelerinde çalışabilme olanağına sahiptirler.


Lojistik ve kargo firmalarının ilgili departmanlarında, ulusal ve uluslararası işletmelerin satınalma, pazarlama, lojistik ve dış ticaret departmanlarında, liman İşletmelerinin ilgili departmanlarında, çeşitli ölçekteki turizm firmalarında ara eleman, yönetici yardımcısı veya orta kademe yönetici olarak çalışma imkânı bulmaktadırlar.
Ayrıca kamu personeli olarak Ekonomi Bakanlığı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı birimlerde görev alabilirler. Eğitimine devam etmek isteyen mezunlar ise Dikey Geçiş Sınavı ile ilgili lisans programlarına devam ederek lisans eğitimlerini tamamlama şansına sahip olmaktadır.

Programımız; İnsan ilişkileri iyi,  dinamik, araştırmaya meraklı, seyahat etmeyi seven, yeniliklere açık,  yabancı dile ilgisi olan adaylar için en uygun programlardan biridir.

Eğitimimi 4 Yıllığa tamamlamak istersem nerelerde devam edebilirim?

 • İşletme,
 • Lojistik Yönetimi
 • Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği,
 • Ulaştırma ve Lojistik,
 • Uluslararası Finans,
 • Uluslararası Lojistik,
 • Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık,
 • Uluslararası Lojistik Yönetimi,
 • Uluslararası Ticaret,
 • Uluslararası Ticaret ve Lojistik,
 • Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi gibi bölümlere dikey geçiş yapılabilmektedir.

Nasıl oluyor?

 1. Lojistik alanındaki gelişmeleri yakından izlemek ve araştırma yapmak,
 2. Bölümde öğrenim gören öğrencilerinin daha etkin ve dinamik olmasını sağlamak üzere ders içerik ve programları düzenlemek,
 3. Lojistik alanında temel çalışma alanları belirleyerek o alanlarda öğrencilerin araştırma yapmalarını sağlamak ve böylece akademik gelişimlerini sağlamak,
 4. Çeşitli ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına katılmak, öğrencilerin de  bu projelere katılımını sağlamak,
 5. Sanayi ve Ticaret odaları ile işbirliği yapmak,
 6. Öğrencileri bilinçlendirmek ve kendilerini geliştirmeleri amacıyla bu konuda uzman kişileri davet ederek söyleşi panel, kurs, sertifikalı eğitim programları vb. faaliyetler düzenlemek,
 7. Üniversitemizi yurtiçi ve yurtdışında temsil edebilecek nitelikteki öğrenci sayısını arttırmak,
 8. Çeşitli toplantılar düzenleyerek öğrencilerimize mentorluk (danışmanlık) hizmeti sunmak,
 9. Bilimsel yayın organlarına makale hazırlamak,
 10. Kariyer çalışmaları yapmak.

Amacımız nedir?

Ürünlerin ve hizmetlerin, tüketicinin ihtiyaçları doğrultusunda kaynak noktadan tüketim noktasına iletiminin planlanması, uygulanması ve denetiminin yönetimi anlamına gelen lojistik, günümüzde yurtiçi ve yurtdışı her türlü taşımacılık faaliyetini kapsayacak biçimde gelişmekte ve geniş anlamıyla bilgi yönetimi, nakliye, stok, depolama, işleme ve paketleme süreçlerini içeren bütünleşmiş bir kavram haline dönüşmektedir.


Bu noktadan hareketle; Sinop Üniversitesi Ayancık Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı olarak öğrencilerimizi, başta lojistik sektörü olmak üzere, ekonomi ve endüstri alanlarında hizmet yapan kuruluşların ihtiyaç duyduğu yüksek nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacı ile; lojistiğin ana unsurlarını bilen, sektöre aşina kara-deniz-hava taşımacılık sektörü hakkında bilgi sahibi, sektörün aradığı özelliklere sahip uzmanlar olarak  yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Lojistik sektörünün lojistik hizmet verenler, lojistik hizmet alanlar ve düzenlemeleri yapanlar olmak üzere üç ana boyutu vardır. Lojistik bölümünden mezun olan öğrencilerimiz bahsedilen 3 boyutta faaliyet gösteren kurumlarda istihdam imkânlarına sahiptir.
 Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
Kalite Yönetim Birimi
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Basında Üniversitemiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Mezunlar Koordinatörlüğü
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016